Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimehe Mati Raidma ja Poola asekaitseministri Zbigniew Włosowiczi tänasel kohtumisel tõdeti, et kui üldiselt kipub rahvusvaheline üldsus reageerima uutele julgeolekuohtudele pigem tagantjärele, siis küberkaitse tugevdamisega oleme hakanud tegelema õigeaegselt. „Eesti initsiatiiv küberkaitsealases diskussioonis on Poola asekaitseministri arvates olnud muljetavaldav ja Włosowiczi kinnitusel on Poola toetus Eestile tugev. Seda kinnitab ka Poola otsus osaleda Tallinnas asuva NATO küberkaitse kompetentsikeskuse töös,“ vahendas Raidma. Riigikaitsekomisjoni esimees avaldas asekaitseministrile tänu Poola aktiivsuse eest meie riikide kaitsekoostöös.

Peale küberkaitse räägiti kohtumisel ka NATO operatsioonist Afganistanis ja avalikkuse toetavast rollist rahvusvahelistele sõjalistele operatsioonidele, samuti Balti riikide õhuturbest ja kahepoolse kaitsekoostöö valdkondadest.
 
Lisaks Raidmale kohtus Włosowicz kahepäevase Eesti visiidi käigus ka kaitseministeeriumi ja välisministeeriumi kõrgete ametnikega.
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside