Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma juhib NATO Parlamentaarse Assamblee ligi 20-liikmelist Gruusia presidendi valimiste vaatlemise delegatsiooni, valimised toimuvad pühapäeval.

„Võrreldes 2012. aasta parlamendivalimistega on atmosfäär presidendivalimiste eel praegu rahulikum ning rahva usk korrektselt läbiviidavatesse valimistesse suurem,“ ütles Mati Raidma. Ta lisas, et sellele vaatamata on õhkkond pingeline, eriti seoses terava vastasseisuga peaministri ja presidendi vahel.

Samuti Gruusia presidendi valimisi vaatlev Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni juht ja Riigikogu Eesti-Gruusia parlamendirühma juht Andres Herkel ütles, et tema hinnangul on kõige huvitavam näha kuidas rahvusvaheline valimisvaatluse meeskond sel korral toimib. Herkel tõi näiteks hiljutised Aserbaidžaani presidendivalimised, kus rahvusvahelised vaatlejad ei suutnud esitada ühtset seisukohta.

Eestist vaatlevad Gruusia presidendi valimisi 27. oktoobril veel Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni juht Väino Linde ning Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) Parlamentaarse Assamblee liige ja Riigikogu Eesti-Gruusia parlamendirühma liige Juku-Kalle Raid.

Gruusia välispoliitiline prioriteet on jätkuvalt Euroopa Liidu ja NATO suunas liikumine, jätkates reformide ja koostööga sellel suunal.

Riigikogu pressiteenistus
24. oktoober 2013

Tagasiside