Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma ja Poola Kaitseväe juhataja kindralleitnant Mieczysław Gocuł rõhutasid kohtumisel Riigikogus Eesti ja Poola kaitsekoostöö ning ühisõppuste tähtsust, sest need tugevdavad liitlasriikide kaitseväelaste relvavendlust ning muudavad meie riigid teineteisele lähemaks.

„Rahvusvahelised väliõppused, nagu meie selleaastane Kevadtorm, muutuvad taas olulisteks, sest nad seovad liitlasriikide kaitsevägesid, sõdureid ja ohvitsere,“ ütles Raidma. Ta märkis, et Afganistani missiooni käigus saavutatud liitlaste koostöövõime vajab hoidmist ning väliõppused koos eri riikide üksuste kaasamisega pakuvad selleks hea võimaluse. 

Raidma tõi kohtumisel välja ka Poola aktiivse osalemise Balti riikide õhuturbes ja Balti kaitsekolledži ning NATO Küberkaitse Kompetentsikeskuses töös. 

Kindralleitnant Gocuł ütles, et Poola riik saadab Eestisse hea meelega oma ohvitsere ja sõdureid. Ta lisas, et riigid peavad toetuma üksteisele ja tegema koostööd, sest koos ollakse tugevamad. 

Gocuł ja Raidma toonitasid kaitsevägede arendamises järjepideva rahastamise olulisust ning sõjaliseks riigikaitseks stabiilse osa – 2% riigi sisemajanduse kogutoodangust eraldamist. Tõdeti, et Eesti ja Poola on selles riikide grupis, kes nii ka teevad. 

Fotod kohtumiselt

Allikas Eesti Kaitsevägi:

 http://pildid.mil.ee/Poola-kaitsev-e-juhataja-kindralleitnant-Mieczys-aw-Gocu-Eesti-visiit-27-05-2014/140527_1788

http://pildid.mil.ee/Poola-kaitsev-e-juhataja-kindralleitnant-Mieczys-aw-Gocu-Eesti-visiit-27-05-2014/140527_1792

http://pildid.mil.ee/Poola-kaitsev-e-juhataja-kindralleitnant-Mieczys-aw-Gocu-Eesti-visiit-27-05-2014/140527_1803

Riigikogu fotoalbum: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/Komisjonid/XII+Riigikogu/Riigikaitsekomisjon_002/poola/ 

Riigikogu pressiteenistus

 

Tagasiside