Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

16. mail Vilniuses toimunud iga-aastasel Eesti, Läti ja Leedu parlamentide kaitsekomisjonide kohtumisel, kus sel aastal osalesid ka Rootsi ja Poola, tõdeti vajadust ühtsete ja koordineeritud seisukohtade järele julgeoleku- ja kaitsepoliitikas. Riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma rõhutas, et Eesti julgeoleku- ja kaitsepoliitikas on regionaalsel koostööl üha olulisem roll.

Vaatluse all oli ka Afganistani teema, mida modereerinud Raidma sõnul oli selle arutelu positiivseks tulemiks konsensuslik seisukoht, et Afganistani suunalised otsused, sealhulgas vägede valjatoomise küsimus, eeldavad partnerite ühtset ja kooskõlastatud otsust.
 
Lisaks eelnevale arutleti kohtumisel ka Põhjala ja Balti riikide julgeoleku- ja kaitsekoostöö, energiajulgeoleku ning raketikaitse teemadel. Kohtumisel võeti vastu Eesti, Läti, Leedu ja Poola parlamentide kaitsekomisjonide ühisavaldus.
 
“Ühisdeklaratsioon on hea dokument, ehkki on kahju, et ainsa Põhjala riigina osalenud Rootsi delegatsioon jäi siin vaatlejaks, erinevalt Poolast, mis kirjutas deklaratsioonile alla,” kommenteeris riigikaitsekomisjoni liige Marianne Mikko.
 
Ühepaevase visiidi raames kohtuti ka Leedu Seimi spiikri Irena Degutienė, Leedu kaitseministri Rasa Juknevičienė ja Leedu kaitsevae juhataja kindralmajor Arvydas Pocius’ega.
 
Eesti delegatsiooni kuulusid Mati Raidma, Marianne Mikko ja Aivar Riisalu.
Järgmine Balti ja Põhjala riikide ning Poola parlamentide kaitsekomisjonide ühisistung toimub Tallinnas 2012. aasta kevadel.
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside