Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni ja Eesti-Afganistani parlamendirühma esimehe Mati Raidma tänasel kohtumisel Afganistani diplomaatidega oli arutelu all Afganistani arenguperspektiivid ja ootused tulevikule. Afganistani diplomaadid tundsid aktiivset huvi ka Eesti arengute ja väljakutsete vastu. Samuti said diplomaadid täna kätte Eesti Diplomaatide Kooli kahenädalase koolituskursuse lõpusertifikaadid.

Raidma andis Afganistani diplomaatidele kaasa oma veendumuse, et Afganistan saab oma julgeoleku tagamisega hakkama ja maailm näeb Afganistanis ka selle riigi paremat poolt.

„Teil seisab ees tähtis ülesanne – tuua maailma ette ka positiivne pool arengutest Afganistanis. Maailmal on aastatepikkuste sõdade ja sisetülide tõttu tekkinud sellest palju raskusi üle elanud riigist eelarvamus, mida Afganistan tegelikult ei vääri. Viimastele aastakümnetele tagasi vaadates oleme täna lähemal kui iial varem võimalusele, et Afganistan saab ise hakkama oma julgeoleku tagamise ja ühiskonna arendamisega. Ja teie olete selle sõnumi vahendajaks maailmale,“  ütles Raidma oma tervituses Afganistani diplomaatidele.

Raidma osutas ka, et Eesti osaleb Afganistani ülesehitusel nii julgeoleku tagamise ja rahvuslike julgeolekujõudude väljaõpetamise kui erinevate arengukoostööprogrammide kaudu. „Eesti panus näitab meie solidaarsust teiega. Meil on veel meeles Eesti riigi ülesehituse aeg, kus iga abikäsi ja hea nõu sõpradelt oli teretulnud,“ märkis Raidma.

Tänasel kohtumisel osalesid ka Riigikogu  Eesti-Afganistani parlamendirühma liikmed Marko Pomerants ja Sven Mikser.

Afganistani välisministeeriumi kümme diplomaati viibivad Tallinnas Eesti Diplomaatide Kooli kahenädalasel koolituskursusel. Koolituse eesmärk oli nõustada Afganistani diplomaate selles, kuidas senisest efektiivsemalt arendada Afganistani suhtlust rahvusvahelise kogukonnaga, sealhulgas Eesti ja Põhja-Euroopa riikidega. Koolitus keskendub Afganistaniga seotud poliitilistele, sõjalis-julgeolekulistele, majanduslikele, humanitaar-, haridus- ja kultuurikoostöö teemadele.

Riigikogu pressitalitus
 

Tagasiside