Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni esimees Jaanus Rahumägi osutas seoses Rainer Saksa nimetamisega teabeameti uueks peadirektoriks rahulolu teabeameti direktori sujuva vahetuse üle ja kinnitas, et hästi planeeritud ja korrektne eriteenistuste juhtide vahetus peab saama Eesti Vabariigis reegliks.

“On oluline, et eriteenistuste juhtide vahetus toimuks rahulikult, põhjendatult ja emotsioonidevabalt. Arusaamatused, intriigid ja läbipaistmatus, mis on siiani Eesti Vabariigis eriteenistuste juhtide vahetusega kaasnenud, ei ole arenenud riigile omane,” ütles Rahumägi.
 
Rahumäe sõnul lubab tänane sujuv ja koordineeritud koostöö erinevate osapooltega julgeolekujuhi vahetusel eeldada, et ka teabeameti uue juhi koostöö valitsuse, riigikogu ja teiste osapooltega saab olema laitmatu.
 
Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjon otsustas oma 24. jaanuari istungil  Rainer Saksa kandidatuuri toetada. Vastavalt julgeolekuasutuste seadusele nimetab teabeameti juhi ametisse Vabariigi Valitsus asjaomase ministri ettepanekul, kuulates ära Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve komisjoni seisukoha.
 
Rainer Saks asub teabeameti peadirektorina tööle 10. veebruaril.
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside