Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas rahandusminister Ivari Padar Toomas Vareki esitatud küsimustele riigieelarve kohta. 

Padar selgitas, et raskesti prognoositavas olukorras on valitsus tegelikult käitunud halbadest valikutest paremaid otsides. „Kui vaadata esimese kvartali 15,6 protsendilist langust ja vaadata rahandusministeeriumi riskistsenaariumi – aasta peale kümme – siis selle 15,6 protsendi puhul on vara ütelda, kas see ületab riskistsenaariumi,“ leidis rahandusminister. Padari sõnul on siiski esimene kvartal, aga igal juhul on see väga ülemise serve juures. Sellest lähtudes ja riske arvestades tehakse järgnevat eelarve muutmist. „Eelarve korrektuure teeme küllalt ettevaatlikult, anname endale väga selgelt aru, et iga liigne miljard, mis võetakse eelarvest välja, mõjutab teistpidi majandust halvasti,“ märkis Padar.
 
Rahandusministri sõnul ei ole kolmapäeva lõunase seisuga koalitsioon lõplikult kokku leppinud mitte üheski punktis, mis puudutab täiendavat eelarvekärbet 5,5 miljardit krooni – ei täiendavates maksutõusudes ega ka võimalikes kulude vähendamises.
 
Infotunnis vastas rahandusminister veel Villu Reiljani esitatud küsimusele riigivara müügi kohta. Siseminister Jüri Pihl vastas Vladimir Velmani esitatud küsimusele avaliku dispuudi võimalustest Eestis. Justiitsminister Rein Lang vastas Evelyn Sepa esitatud küsimusele avaliku sektori reformi kohta.
 
Infotunni stenogramm on internetis siin:
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside