Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases Riigikogu infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele rahandusminister Ivari Padar, keskkonnaminister Jaanus Tamkivi ning haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas.

Vastates Ain Seppiku küsimusele, milline seonduvalt riigieelarvega on valitsuse kokkuhoiuprogramm, ütles Padar, et valitsus arutab kokkuhoiukava oma homsel istungil. Padari sõnul on märkimisväärne artikkel kulude kärpimises tegevuskulud ja investeeringud.

Jaak Aabi täiendavale küsimusteel koalitsioonilepingu täitmise kohta vastas Padar:

„Kui me räägime täna koalitsioonilepingust ja koalitsioonilepingu võimalikest muudatustest, [siis] ärme räägime koalitsioonilepingu avamisest. Koalitsioonileping dokumendina ei ole ju kuskile kadunud. Selge, et kui me räägime koalitsioonilepingu võimalikest muudatustest, siis kindlasti need tehakse nii, et need oleks vastuvõetavad kõikidele koalitsiooni osapooltele. Vastasel juhul tekib küsimus, miks üks või teine osapool koalitsioonis osaleb.“

Padar kinnitas oma vastustes järgmistele küsimustele, et rahandusministeerium teeb riigi kokkuhoiukava 3,7%-lisest majanduskasvust lähtudes ja tuleva aasta riigieelarve 3,5-4%lisest kasvust lähtudes, mis on Padari sõnul lähedane Eesti Panga 3 %lisele majanduskasvu prognoosile.

Rahandusminister vastas ka Tarmo Männi eelarvet puudutavale küsimusele.

Keskkonnaminister Jaanus Tamkivi vastas Karel Rüütli metsanduspoliitikat puudutavale küsimusele ning haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas vastas Maret Merisaare küsimusele haridustöötajate kvalifikatsiooninäitajaist.

Vaata ka infotunni stenogrammi, mis asub siin.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside