Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas rahandusminister Aivar Sõerd Helir-Valdor Seederi küsimusele rahandusministeeriumi seisukoha kohta arengufondi loomise asjus.

Minister selgitas, et rahandusministeerium on kahel või isegi kolmel korral jätnud kooskõlastuse andmata majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi eelnõule arengufondi loomisest. „See ei tähenda seda, et me ei toeta selle fondi loomist,” märkis Sõerd. Ministri hinnangul on ministeeriumile põhiliseks probleemiks selle eelnõuga seoses fondi õiguslik staatus – kas arengufond luuakse avalik-õiguslikuna või äriühingu mudeli järgi. Ministri sõnul sõltub sellest muuseas ka finantseerimine: esimese variandi puhul on tegemist eelarvekuluga, äriühingu puhul on aga tegemist finantseerimistehinguga. „Ministeerium ei ole saavutanud rahuldavat tulemust seoses väljapakutud fondi juhtimisskeemiga,” nentis Sõerd. Tema arvates on ebamäärane ka olemasolevate struktuuride, eelkõige Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ja loodava fondi tegevuse kattumisala. Need on põhilised probleemid, mille tõttu me oleme jätnud selle eelnõu kooskõlastamata, selgitas rahandusminister.

Rahandusminister Aivar Sõerd vastas veel küsimustele riigi rahanduse, erastamisväätpaberite kasutamise, Eesti Raudtee ja omavalitsuste ülesannete kohta. Haridus- ja teadusminister Mailis Reps vastas küsimusele koolitoidu rahastamise kohta. Sotsiaalminister Jaak Aab vastas küsimusele palgaleppe täitmise kohta.

Riigikogu pressitalitus

Gunnar Paal, 6316351

Tagasiside