Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Rootslased hindasid kõrgelt Eesti rahanduspoliitikat.

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Meelis Atonen ja aseesimees Vello Tafenau kohtusid Riksdag´i rahanduskomisjoni 15-liikmelise delegatsiooniga.

Kohtumisel olid kõne all maksude harmoniseerimine EL tasemel, Eesti finantspoliitika ning Riigikogu roll EL asjade menetlemisel.

Atonen andis ülevaate olukorrast seoses üleminekuga eurole ja tutvustas Eesti rahanduspoliitikat alates rahandussüsteemi ülesehitamisest 90-tel aastatel kuni ettevõttetulumaksu kaotamise ja tulumaksu alandamiseni. Riksdag´i rahanduskomisjoni liikmed tundsid huvi kuidas on mõjutanud ettevõtete tulumaksu kaotamine ja selle asemel dividendide maksustamine ettevõtlusele ja majandusele, samuti sooviti teavet alampalga ja ökomaksude kohta.

Rootsi parlamendi delegatsiooni juhtinud Ulla Wester´i sõnul on ”žEesti ambitsioone õhus tunda.” Riksdag´i rahanduskomisjoni liige Lennart Heldquist tõdes ja väärtustas, et Eesti pole oma arengus takerdunud vanadesse struktuuridesse ning otsinud eksperimenteerides uusi lahendusi on Eesti eeskujuks ning et see kogemus on oluline just EL kontekstis.

Lisainfo: Andres Ando, 631 6423

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside