Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kolmapäeval, 31. oktoobril 2012 toimus Luksemburgis Riigikogu rahanduskomisjoni delegatsiooni kohtumine Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) juhi Klaus Reglinguga. ESMi juhtkond andis ülevaate ESMi ja EFSFi hetkeolukorrast ning lähituleviku tegevusest.

Rahanduskomisjoni esimehe Sven Sesteri sõnul on ESMi loomine ja fiskaallepingu ratifitseerimine osa suuremast euroopa finantsstabiilsuse programmist. „ESMi juhtkonna hinnangul on ESMi käivitumine lisanud kindlustunnet finantsturgudele. Kohtumisel kinnitati, et lähtudes hetkeolukorrast ei ole vaja suurendada ESMi aktsiakapitali ega kiirendada ka kokkulepitud kapitali sissemaksete tegemist,“ ütles Sester.

Arutelu laias teemaderingis käsitleti eelkõige ESMi käivitumise ja stabiilsustoetuste andmisega seonduvat. Visiidi käigus toimusid kohtumised ka Euroopa Komisjoni statistikaameti (Eurostat) esindajate ja Euroopa Kontrollikoja liikme Kersti  Kaljulaiuga. Eurostatis arutati avaliku sektori statistikaga seonduvat ja Euroopa Kontrollikojas keskenduti eurotoetuste andmisel ilmnenud probleemidele liikmesriikides. 

Delegatsiooni koosseisu kuulusid lisaks rahanduskomisjoni esimehele Sven Sesterile komisjoni liikmed  Kadri Simson, Urve Tiidus ja Peeter Laurson. Kohtumisel osales ESMi juhi vanemnõunik Andres Sutt.

Riigikogu pressitalitus
 

 

 

Tagasiside