Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni tänasel istungil olid tähelepanu keskmes tuleva aasta riigieelarve kaitsekulud ja investeeringud sisejulgeolekusse.
 

Rahanduskomisjoni esimehe Rannar Vassiljevi sõnul keskenduti peamiselt riigi kaitsevõime tugevdamisele ja piirivalvega seotud küsimustele. „Eelarves plaanitavad kaitsekulutused on läbi aegade suurimad ning ka kaitsekulutuste osakaal SKPst on kõrgem kui kunagi varem. See on antud julgeolekuolukorras enam kui põhjendatud. Kui eelmisel aastal jäi panus kaitsevõimekuses pisut alla 2% majanduse kogumahust, siis tänavu peaksime selle ületama ning samamoodi jätkama ka järgmisel aastal,“ ütles Vassiljev. Ta märkis, et kaitsekulud on 412 miljonit eurot, mis moodustab 2,05% SKPst. Siseministeeriumi eelarve on järgmisel aastal 457 miljonit eurot. Avaliku korra ja julgeoleku tagamiseks eraldatakse riigieelarvest 425 miljonit eurot. 

„Iseseisva kaitsevõime paremaks tagamiseks tuleb erakondade vahel sõlmida pikaajaline riigikaitse leping ning kaitsekulusid planeerida erakonnaüleselt. Eesti riik on tänaseks integreerinud vabatahtliku Kaitseliidu meie riigikaitse struktuuride hulka ja finantseerib Kaitseliidu tegevust riigieelarvest. Peame läbi eelarvepoliitika igati soosima oma kodanike kõiki vabatahtlikke algatusi, mis on suunatud ühistegevusele oma riigi kaitsevõime tõstmiseks ning selleks on vaja vabatahtlikku riigikaitse programmi,“ ütles riigikogu rahanduskomisjoni aseesimees Sven Sester

Rahanduskomisjoni istungil osalesid kaitseminister Sven Mikser ja siseminister Hanno Pevkur, kes andsid ülevaate oma haldusalast. 

Lisainfo:

Rahanduskomisjoni esimees Rannar Vassiljev, 56215610

Rahanduskomisjoni aseesimees Sven Sester, 5049222 

Riigikogu pressiteenistus

 

 

 

 

 

Tagasiside