Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni tänasel istungil andis 2011. aasta riigieelarve regionaalvaldkonnast ülevaate minister Siim Valmar Kiisler.

Rahanduskomisjoni liikmed tõstatasid küsimuse riigipoolsete ülesannete defineerimisest ja nende finantseerimisest riigi poolt. Regionaalministri kinnitusel on kõik riigi poolt omavalitsustele delegeeritud ülesanded ka riigieelarves vahenditega kaetud.
 
Kiisleri sõnul näeb 2011. aasta eelarve regionaalvaldkonna finantseerimiseks ette  2, 5 miljardit krooni, millest välisabi moodustab 2 miljardit krooni. Võrreldes 2010. aastaga suurenevad eraldised omavalitsustele 951 miljonit krooni.
 
Regionaalseteks investeeringuprogrammideks on Kiisleri sõnul ette nähtud 770 miljonit krooni, mis on 300 miljoni krooni võrra suurem kui 2010 aastal.
 
Linnaliste piirkondade arendamiseks näeb riigieelarve ette 284 miljonit krooni, mis on 100 miljoni krooni võrra rohkem kui  2010. aastal, ja lairiba ühenduste toetamiseks 200 miljoni krooni, mille eesmärk on tagada internetiühendus ka maapiirkondades.
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside