Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjon süvenes oma sügisistungjärgu esimesel istungil Euroopa Liidu majanduse ja finantsturgude olukorda ning tutvus Eesti 2011. aasta suvise majandusprognoosiga.

„Rahanduskomisjon pidas vajalikuks arutada rahanduse olukorda kohe selle istungjärgu esimesel istungil, arvestades üldiseid negatiivseid signaale, mis viimasel ajal on finantsturgudel levinud. Tänased ülevaated osutasid siiski, et Eesti on majanduskriisist taastumas ja kõik makromajanduslikud näitajad viitavad olukorra paranemisele. Samas, tõsi küll, säilivad riskid, mis on seotud väliskeskkonna äärmiselt muutlike tingimustega,“ ütles rahanduskomisjoni esimees Sven Sester.
 
Kuigi rahandusministeerium prognoosib tuleval aastal majanduskasvu aeglustumist, ennustatakse muudes näitajates olulist paranemist. Rahandusministeeriumi prognoosi kohaselt on majanduse reaalkasv 2011. aastal 7% ja 2012. aastal 3%, samas väheneb inflatsioon 2011. aasta 4,9%lt 2,8%ni 2012 aastal, tööpuudus kahaneb vastavalt 12,7% lt  2011 aastal  11,1%ni 2012. aastal ning keskmise palk kasvab 4,8%lt 2011 aastal 5,1%ni  2012.aastal.
 
„Kõneldes võlakriisist, siis siin on keskendumine ainult euroalale ebaõiglane. Euroala on eelarvedefitsiidi ja võla osas paremas seisus kui USA või Jaapan. Pigem on euroala puhul tegemist mõnede riikide finantsprobleemidega. Nagu täna osutati, euroala statistilised näitajad tegelikult paranevad ja 2013. aastal on eesmärk euroala eelarvedefitsiit viia alla 3%. Optimismi sisendab kindlasti ka tugevnenud järelevalve võlakriisis olevate riikide rahanduse üle,“ ütles Sester.
 
Tänasel istungil osalesid rahandusminister Jürgen Ligi, rahandusministeeriumi asekantsler Ivar Sikk, ministeeriumi makromajanduspoliitika osakonna juhataja Andrus Säälik, riigirahanduse ja strateegia osakonna nõunik Sven Kirsipuu ning EL- i  ja rahvusvahelise koostöö osakonna nõunik Andres Kuningas.
Riigikogu pressitalitus
 
 
 
Tagasiside