Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjon otsustas oma tänasel erakorralisel istungil saata esimesele lugemisele 2009. aasta teise lisaeelarve seaduse eelnõu (510 SE) ja 2009. aasta teise lisaeelarve seadusega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (511 SE). Komisjoni ettepanek on mõlema eelnõu esimene lugemine lõpetada. Muudatusettepanekuid eelnõule 510 SE ootab rahanduskomisjon 5. juuniks ja eelnõule 511 SE 8. juuniks.

„Eelnõud peavad jõustuma 1. juulil, nii et nendega on väga kiire. Majanduse ning eelarve olukorra keerukus on sedavõrd ilmne, et loodame erakondade konstruktiivsele hoiakule. Rahanduskomisjonis oli seda täna ka selgelt tunda,“  ütles rahanduskomisjoni esimees Jürgen Ligi.

Negatiivse lisaeelarve maht kokku on 6,175 miljardit krooni. See hõlmab varasemat kokkulepet eelarvepositsiooni parandamiseks 2,6 miljardi krooni ulatuses  ja uut lisanduvat kokkulepet 3,4 miljardi krooni ulatuses.

Ligi kinnitusel tuleb Maastrichti 3% defitsiidi kriteeriumi raames püsimiseks nimetatud eelnõude menetlemise käigus vähendada eelarve kulusid või suurendada tulusid veel 2,6 – 3 miljardi krooni ulatuses.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside