Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjon alustas oma tänasel istungil tuleva aasta riigieelarve läbivaatamist. Riigieelarve tulude mahuks on planeeritud 8 miljardit eurot, mida on 333 miljonit eurot ehk 4,3 protsenti enam kui selleks aastaks kavandatud. Tuleva aasta riigieelarve kulud kasvavad 377 miljonit eurot ehk 4,9 protsenti 8,06 miljardi euroni. 

Rahanduskomisjoni esimees Sven Sester märkis, et tulenevalt tulude-kulude tasakaalu hoidmise printsiibist peame olema kindlad, et nii riigieelarves kavandatud eraldised palga ja pensionitõusuks kui ka komisjonis arutlusele tulevad võimalikud muudatused oleksid kaetud rahaliste vahenditega. 

„Eelarve koostamisel peame käituma vastutustundlikult ja mitte andma välja katteta lubadusi. Riigieelarvel on juba seadustega määratud fikseeritud kulude maht, mis moodustab lõviosa laekuvatest vahenditest. Lisakohustusi saame võtta ainult täiendavate vahendite leidmise kaudu. Seepärast alustasimegi komisjonis tööd kõigepealt tulude baasi käsitlemisega. Koos sellega vaatame üle ka kavandatud käibe- ja tulumaksu, riigilõivuseaduse ja alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse muudatused,  mis muuhulgas tõkestavad maksupettusi ja toovad täiendavaid tulusid eelarvesse,“ ütles Sester. Ta lisas, et komisjon kuulab ära kõik ministrid oma valitsemisala eelarve osas saamaks detailset  ja vahetut infot eelnõu edasiseks menetluseks. 

Tänasel rahanduskomisjoni istungil andis tuleva aasta riigieelarvest ülevaate rahandusminister Jürgen Ligi

Rahanduskomisjon otsustas esitada 2014. aasta riigieelarve seaduse eelnõu (490 SE) täiskogu päevakorda esimeseks lugemiseks 23. oktoobril. 

Lisainfo: rahanduskomisjoni esimees Sven Sester, 5049222 

Riigikogu pressiteenistus 

 

 

 

 

Tagasiside