Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas kutsub kokku komisjoni erakorralise istungi neljapäeval, 15. juulil kell 13, et arutada koos rahandusministeeriumi esindajatega ettevalmistuste käiku eurole sujuva ülemineku kindlustamiseks 1. jaanuaril 2011. 

Rõivas rõhutas, et kuna poliitilised otsused eurole ülemineku asjus on nüüd langetatud, tuleb tagada protsessi tehniliste üksikasjade laitmatu lahendamine: „Peame kindlustama elanikkonna piisava informeerituse, et üleminek oleks kõigile võimalikult mugav. Samuti tuleb tagada ettevõtjatele optimaalne ja väikseima kuluga üleminek.“ Rahanduskomisjoni esimehe sõnul on vaja kindlustada ka erinevate meetmete kaudu hinnatõusule surve minimeerimine. 
 
Arvestades asjaolu, et kroonilt eurole ülemineku sujuvuse tagamiseks on kehtestatud paralleelkäibe kahenädalapikkune periood, mille vältel on sularahas seaduslikud maksevahendid nii euro kui ka Eesti kroon, tuleb samuti korraldada nimetatud süsteemi tõrgeteta toimimine. Rõivas märkis, et komisjon soovib saada operatiivset tagasisidet kogu protsessi kulgemise kohta kindlustamaks kroonilt eurole üleminekul parlamentaarne kontroll.
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside