Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni delegatsioon on töövisiidil Kreeka Vabariigis, mille raames toimus eile, 2. aprillil kohtumine Kreeka keskpanga asepresidendi Ioannis M. Papadakis’ega, aserahandusministri Georgios Mavraganis’ega ja asearenguministri Notis Mitarakis’ega. Täna kohtus rahanduskomisjon Kreeka parlamendi Kreeka-Eesti sõprusgrupiga ning parlamendi majanduskomisjoniga, mille pädevusse kuuluvad ka riigi rahanduse ja eelarvega seonduvad küsimused.

Majanduskriisi ühe võimaliku õppetunnina jäi kohtumistel kõlama hoiatus mitte elada üle oma võimete ning laenata vastutustundlikult. Kohtumisi kokku võttes nentis rahanduskomisjoni esimees Sven Sester, et kriisi sõnumid on ühesed – kriise aitab vältida tasakaalus eelarve, riigi madal laenukoormus ja ekspordile orienteeritud majandus. „Tasakaalus eelarve on riigi jaoks oluline eesmärk ja väärtus, selle eelduseks on võimetekohased kulutused ning selle tagamiseks on oluline eelarvedistsipliin,“ märkis Sester.

Kreeka pool avaldas arvamust, et kriisi põhi on ületatud ja jõutud on murdepunkti, mille eduka läbimise võti peitub erinevate riigiorganite ja institutsioonide tõhusas, koordineeritud ja vastutustundlikus koostöös. Tõdeti, et Kreekas ootavad lahendust veel nii mõnedki keerulised küsimused, sealhulgas, kuidas pehmendada seda mõju, mis on kaasnenud avaliku sektori töökohtade kärpimisega. Kreeka poole kinnitusel on tehtud märkimisväärsed muudatusi maksuseadustes ja otsitakse lahendusi, kuidas tagada efektiivsem maksude laekumine.

Täna kohtub rahanduskomisjon veel ka Kreeka erastamisagentuuri direktoriga.

Riigikogu delegatsiooni kuuluvad komisjoni esimees Sven Sester, aseesimees Rannar Vassiljev ning komisjoni liikmed Kadri Simson ja Remo Holsmer.

Delegatsioon on töövisiidil Kreekas 2.-4. aprillini. Visiidi eesmärk on tutvuda Kreeka majanduse hetkeolukorraga ning saada ülevaade majandus- ja rahanduskriisiga seonduvast.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside