Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjonis oli täna arutusel Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvese esitatud otsuse eelnõu Mart Laari Eesti Panga Nõukogu esimehe ametisse nimetamise kohta (415 OE). Istungist võttis osa ka EP Nõukogu esimehe kandidaat, Riigikogu liige Mart Laar, kes vastas komisjoni liikmete küsimustele. Rahanduskomisjoni liikmed tundsid huvi nii Laari varasema tegevuse kui ka tema nägemuse vastu Eesti Panga ja selle nõukogu tegevuse ja vastutuse osas.

„Mart Laar on Eesti üks majandusreformide algatajaid. Ta kinnitas rahanduskomisjonile, et toetab ranget rahanduspoliitikat Euroopas. Eesti Panga Nõukogu esimehe kandidaat andis mõista, et otsustajatel peab olema julgust rasketel aegadel võtta vastu keerulisi otsuseid,“ ütles rahanduskomisjoni esimees Sven Sester. Laar teatas, et on valmis kohtuma ka kõigi Riigikogu fraktsioonidega.

Rahanduskomisjon tegi ettepaneku panna Mart Laari Eesti Panga nõukogu esimehe ametisse nimetamise otsuse eelnõu (415 OE) Riigikogu täiskogu istungil lõpphääletusele teisipäeval, 23. aprillil.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside