Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni tänasel kohtumisel Saksa Liidumaa Schleswig-Holsteini rahandusministri Rainer Wiegardi ja liidumaa parlamendi rahanduskomisjoni liikmetega eesotsas komisjoni esimehe Günter Neugebaueriga oli kõne all eelarve- ja majanduspoliitika, eurole üleminek ja maksupoliitika.

Rahanduskomisjoni esimees Jürgen Ligi tegi ülevaaate hiljuti Riigikogu poolt heaks kiidetud  alkoholi-, tubaka- ja kütuseaktsiisi  ning tulumaksuseaduse muudatustest ning raskustest, mis seotud eurole üleminekuga ja Maastrichti inflatsioonikriteeriumi täitmisega. Ligi sõnul ei arvesta inflatsioonikriteerium uute liikmete dünaamilise majanduse eripäraga, ja teisalt on ebaloogiline selle poolest, et arvestab eurotsooni mittekuuluvate riikide inflatsioonitaset.

Samuti oli juttu Eesti maksusüsteemist laiemalt ja maksudistsipliinist. Ligi hinnangul soosib Eesti maksusüsteem ausat maksumaksmist ja paranenud on ka riigi võime toime tulla aktsiiside tõusuga kaasnevate võimalike maksupettustega.  

Rahanduskomisjoni liikmetest osalesid kohtumisel lisaks Jürgen Ligile ka rahanduskomisjoni liikmed Peep Aru, Helle Kalda ja Tiit Kuusmik.

 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside