Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni tänasel kohtumisel Rootsi parlamendi rahanduskomisjoni delegatsiooniga eesotsas komisjoni esimees Anna Kinberg Batra’ga olid kõne all nii kahe riigi majandusarengud kui ka laiemad protsessid Euroopa Liidus.

„Rootsi kolleege huvitasid eelkõige meie majandusarengud ja eurotsooniga seotud küsimused, samuti inflatsioon ja tööjõu väljavool. Nad tundsid huvi, miks inimesed siit lahkuvad ja mida Eesti nende protsesside peatamiseks on ette võtnud. Tõdesime, et otsest strateegiat Eestil tööjõu, eriti noorte lahkumise peatamiseks ei ole,“ ütles Riigikogu rahanduskomisjoni aseesimees Rannar Vassiljev.

Lisaks eelnevale oli kõne all ka Rootsi pangandus, Euroopa Liidu poolt kavandatav pangandusjärelvalve süsteem ja samuti Euroopa Stabiilsusmehhanism.

„Me tõdesime muuhulgas, et nii Eesti kui ka Rootsi on väikesed avatud majandused, mis sõltuvad teistest riikidest, ja selles mõttes on meil palju ühist. Kõnelesime lähemalt ka eurole üleminekuga kaasnenud muutustest,“ ütles Vassiljev.

Kohtumisel osalenud rahanduskomisjoni liikme Aivar Sõerdi sõnul on eurole üleminek suurendanud Eesti majanduse usaldusväärsust ja aidanud majandusarengule kaasa. Eesti on ta kinnitusel jätkuvalt liberaalne ja avatud majandus ning eurole üleminek ei takista ta sõnul koostööd mitte-euro riikidega nagu Rootsi ja Suurbritannia. Sõerdi hinnangul on tähelepanuväärne, et Rootsi on sellest aastast alandanud ettevõtte tulumaksu seniselt 26,3 protsendilt 22 protsendile, millega kahe riigi tulumaksu tasemed on teineteisele vägagi lähedale jõudnud.

Tänasel kohtumisel osalesid ka rahanduskomisjoni liikmed Kadri Simson ja Eiki Nestor.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside