Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni tänasel kohtumisel IMFi delegatsiooniga eesotsas Christoph Rosenbergiga olid kesksete teemadena kõne all Eesti riigieelarve arengud, maksupoliitika ja perspektiivid euroga liitumiseks. 

Rosenberg tunnustas Eesti finants- ja majanduspoliitikat, mis mitme näitaja poolest, sealhulgas eelarve defitsiidi osas, on paremas seisus kui paljudel Euroopa riikidel, sealhulgas Eesti otsestel naabritel. Rosenberg osutas samas vajadusele eelarvepositsiooni veelgi tugevdada, et tagada kindel eurole üleminek.
 
„On väga hea, et tänase kohtumise juures viibis palju saadikuid opositsioonierakondadest,” ütles rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas, kelle hinnangul andis opositsiooniga kohtumine IMF-le terviklikuma pildi Eesti poliitilistest hoiakutest.
 
“On tähtis, et kõik parlamendis esindatud erakonnad hoiavad eelarve menetlemise käigus kainet pead ning aitavad eelarve tasakaalupositsiooni hoida või veelgi parandada. Usun, et tänane kohtumine meid selleks ka inspireeris,”  märkis Rõivas.
 
Tänasel kohtumisel osalesid rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas ning komisjoni liikmed Helle Kalda, Eiki Nestor, Kadri Simson ja Toomas Trapido.
 
IMFi artikkel IV konsultatsioonide regulaarne ja täismahuline missioon Eestisse toimub käesoleval aastal 14.-26. oktoobril.
 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside