Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Rahanduskomisjoni tänasel väljasõiduistungil rahandusministeeriumis oli arutusel euroala ja Eesti majanduse olukord, ministeeriumis ettevalmistatavad seaduseelnõud ja 2013. aasta riigieelarve menetluskava.

„Tänasel kohtumisel sai rahanduskomisjon neil teemadel igati hea ülevaate, muuhulgas nendest eelnõudest, mis on ministeeriumi poolt ette valmistamisel ja saabuvad selle aasta jooksul ka Riigikokku. Üks olulisemaid muudatusi on riigieelarve baasseadusesse riigieelarve tasakaalu nõude sisseviimine. Mitmete kavandatavate eelnõudega soovitakse korrastada väärtpaberituru toimimist ja pangandust. Ees ootab samuti ESMi asutamislepingu ratifitseerimine ja EFSFi abiprogrammide menetlemine,“ ütles rahanduskomisjoni esimees Sven Sester.

Rahandusministeeriumi ülevaade Eesti majanduse arengust kõneleb Sester hinnangul stabiilsest arengust koos ligikaudu 2,2 protsendilise prognoositava majanduskasvuga käesoleval aastal. „Kuigi ekspordi ja tööstustoodangu kiire kasv on pidurdunud, väga suuri ja negatiivseid üllatusi Eesti arengutes loodetavasti ette näha pole. Prognoosida võib inflatsiooni vähenemist ja tarbijahindade kasvu pidurdumist. Kindlasti on hea näitaja ka eelarve prognoositust suurem ülejääk viimase 11 kuu lõikes,“ ütles Sester.

Sesteri sõnul sõltub paljugi arengutest euroala riikides. „Üldise ebastabiilsuse kõrval on tajuda ka teatud stabiliseerumise märke: Iirimaa ja Portugal on suutnud oma programme edukalt täita, Itaalia ja Hispaania on saanud võtta viimaseid laene mõistliku intressiga, kuid samas on praegu veel raske hinnata, kuhu kulgevad edasised arengud. Kogu olukord on endiselt väga muutlik. Raskusi oma kohustuste täitmisega on Kreekal,“ ütles Sester.

Rahandusministeeriumi poolt osalesid rahandusminister Jürgen Ligi, kantsler Veiko Tali, eelarvepoliitika asekantsler Ivar Sikk ja makromajanduspoliitika osakonna juhataja Andrus Säälik.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside