Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjon hääletas oma tänasel istungil 2013. aasta riigieelarve seaduse eelnõule (278 SE) laekunud muudatusettepanekuid. Fraktsioonide ja Riigikogu liikmete poolt esitati eelnõule kokku 100 muudatusettepanekut, millest ükski komisjonis toetust ei leidnud.

„Paljude ettepanekute puhul oli tegemist riigieelarve baasseadusega vastuolus olevate muudatusettepanekutega. See oli  üks põhjustest, miks rahanduskomisjon ei saanud neid toetada. Katteallikana ei saa näidata tulusid, mida kehtiv õigus ette ei näe –  näiteks laekumisi maksudest, mida Riigikogu pole kehtestanud. Teine põhjus, miks muudatusettepanekuid ei toetatud seisnes selles, et katteallikaina olid ette nähtud maksutõusud nii üksikisikuile kui ka ettevõtjaile. Valitsuskoalitsioon soovib täna pigem maksukoormust alandada, seda nii tööjõu- kui ka ettevõtlusmakse vähendades, et inimestele jääks kätte rohkem raha,“ ütles rahanduskomisjoni esimees Sven Sester.

Rahanduskomisjon tegi eelnõus ühe muudatuse, millega tehakse peamiselt tehnilisi täpsustusi ministeeriumide valitsemisalades.

Komisjon otsustas saata riigieelarve eelnõu Riigikogu täiskokku teisele lugemisele 14. novembril ja ootab muudatusettepanekuid eelnõu kolmandaks lugemiseks 28. novembriks.

Lisaks otsustas rahanduskomisjon saata 14. novembril Riigikogu täiskokku esimesele lugemisele valitsuse algatatud  maamaksuseaduse ja tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (299 SE), mille eesmärk on tõsta kohaliku omavalitsuse üksusele laekuvat tulumaksu ulatuses, mis kataks maamaksuvabastuse tõttu kohaliku omavalitsuse üksustel saamata jääva tulu. Eelnõuga tehtavate muudatustega suurendatakse alates 1.jaanuarist 2013 kohaliku omavalitsuse üksustele laekuva tulumaksu osa 0,17 protsendipunkti võrra 11,57%-ni ja alates 1. jaanuarist 2014. 0,03 protsendipunkti võrra 11,60%-ni.

Lisaks vabastatakse riik maamaksu tasumisest ühiskondlike ehitiste maa sihtotstarbega maa eest.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside