Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna Riigikogu rahanduskomisjoni ja Maksumaksjate liidu koostöös korraldataval ümarlaual on tähelepanu keskmes salaturu ja aktsiisipoliitikaga seotud küsimused.

Rahanduskomisjoni esimehe Aivar Koka sõnul on teema aktuaalne, sest nii salaturg kui ka aktsiisipoliitika on märkimisväärselt mõjutanud Eesti majandust ja riigi finantsseisu. „Kuna võime viimasel ajal täheldada salaturu osakaalu mõningast kõikumist, siis on vaja analüüsi kaudu tuua selgus, missugune on aktsiisipoliitika mõju salakaubandusele,“ ütles Kokk. Ta lisas, et just aktsiisipoliitika ebastabiilsus on loonud soodsa pinnase varimajanduse süvenemiseks.

Ümarlaual osaleb Oxford Economicsi juhtivtoimetaja John Reiners, kes tutvustab teemakohast rahvusvahelist uuringut inimeste motivatsiooni kohta osta mustalt turult kaupa.

Vastav uuring viidi läbi 37 Euroopa riigis selgitamaks välja, mis motiveerib inimesi mustalt turult kaupu ostma ja missuguse strateegiaga õnnestuks salaturule suundumist muuta.

Eesti varimajanduse trendidest annab ülevaate Eesti Konjunktuuriinstituudi direktor Marje Josing. Ettekannetele järgneb diskussioon salaturu ja aktsiisipoliitika üle.

Riigikogu konverentsisaalis toimuv ümarlaud algab kell 13 ja sellest on veebiülekanne.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside