Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni ja Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF-i) delegatsiooni tänasel kohtumisel Toompeal arutati, kuidas parandada Eesti riigi ning majanduse konkurentsivõimet.

“Majanduskasvu soodustavate sammudena on oluline osa riigi poolsetele investeeringutel ja tööjõumaksude alandamisel,” ütles rahanduskomisjoni esimees Remo Holsmer. „Sotsiaalmaksu langetamise ning maksuvabatulu tõusuga on järgmise aasta eelarves arvestatud.“

„IMFi delegatsiooni juhi Christoph Klingeni hinnangul peaks tööjõumakse aga veelgi rohkem langetama. See suurendaks ettevõtete konkurentsivõimet ning leevendaks töötajate poolset palgasurvet,” lisas Holsmer. „IMF näeb ühe väljakutsena kvalifitseeritud tööjõu puudumisega tegelemist ning toetab riigisektori efektiivsemaks muutmist nii haldusterritoriaalse kui ka avaliku sektori reformiga laiemalt.”

Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) delegatsioon arutab oma iga aastase külaskäigu ajal riigi ja erasektori esindajatega Eesti majanduspoliitikat ning majanduse olukorda. Kohtumisel Riigikogus andis Holsmer ülevaate järgmise aasta riigieelarve koostamise alustest ja maksupoliitilistest valikutest. Ta tõi esile eelarve kolm prioriteeti – majanduskasvu suurendamine, riigikaitse kulude kasv ja lastega perede toetamine.

“Lisaks tööjõumaksude langetamise vajadusele on IMFi esindajate tähelepanu keskmes Eesti ettevõtete konkurentsivõime kasvatamine,” lisas Holsmer. „Eesti vaade paljuski kattub IMFi nägemusega nii majanduse hetkeolukorrast kui ka väljakutsetest tulevikus. Võti on meie ettevõtete tootlikkuse tõstmine ning ekspordivõimekuse kasvatamine.”

Tänasel kohtumisel osalesid lisaks Remo Holsmerile veel rahanduskomisjoni liikmed Martin Helme ja Aivar Sõerd.

Poolteist nädalat kestva visiidi ajal on valuutafondi esindajatel rida kohtumisi valitsuse ja Riigikogu liikmetega, Eesti Panga ja Finantsinspektsiooni juhtide ja analüütikutega. Samuti on kohtumised kommertspankade ja eraettevõtete juhtide ning mitme ameti esindajatega.

Visiidi kokkuvõtte esitab IMFi neljaliikmelise delegatsiooni juht Christoph Klingen esmaspäeval, 24. oktoobril Eesti Panga muuseumis toimuval pressikonverentsil.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside