Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni liikmed kohtusid täna videosilla vahendusel Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) delegatsiooniga, mis on 26. aprillist kuni 14. maini Eestis virtuaalsel visiidil. IMFi delegatsiooni juht on Cheikh Anta Gueye.

Visiit toimus IMF-i iga-aastase Eesti konsultatsiooni raames. Seekordsetel kohtumistel arutati keskse teemana koroonakriisi sotsiaalmajanduslikku mõju ja selle leevendamise võimalusi, aga ka pikemaajalist vaadet majandusele ja eelarvepoliitikale.

Rahanduskomisjoni liikmed eesotsas komisjoni esimehe Erki Savisaarega andsid IMF-i delegatsiooni soovil ülevaate riigieelarve struktuursesse tasakaalu viimisest ja ootustest järgmise aasta riigieelarvele.

IMF-i informeeriti, et riigieelarve struktuurse puudujäägi vähendamine on kavandatud kõigil eelarvestrateegia aastatel. 2022. aasta struktuurne puudujääk paraneb 2 protsendipunkti võrra 3,4 protsendini sisemajanduse koguproduktist (SKP) ning ka edasistel aastatel väheneb struktuurne defitsiit vähemalt eelarvereeglite nõutava 0,5 protsendi võrra SKPst aastas. Võrreldes rahandusministeeriumi majandusprognoosiga väheneb struktuurne puudujääk oodatust kiiremini. Eelarvestrateegia otsustes lähtus valitsus oma prioriteetidest – kiire COVID-19 pandeemiast väljumine, rohepööre ja digihüpe, inimeste vaimse ja füüsilise tervise toetamine, rahanduslik jätkusuutlikkus, haridus ja innovatsioon, välispoliitiline aktiivsus, riigikaitse, piirkondlike erinevuste vähendamine.

Kohtumisel osalesid veel rahanduskomisjoni liikmed Aivar Sõerd ja Riina Sikkut.

IMFi delegatsioon kohtub veel valitsuse, Eesti Panga, ministeeriumite ja Finantsinspektsiooni juhtide ja analüütikutega. Samuti kohtutakse teiste ametiasutuste, kommertspankade, erialaliitude ja eraettevõtete esindajatega.

Valuutafond arutab kord aastas kõikide liikmesriikidega olulisi majanduspoliitilisi teemasid. Konsultatsiooni järel valmib raport IMF-i ekspertide hinnangutega Eesti majanduspoliitika kohta.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal, 631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud:
 [email protected]

 

 

 

Tagasiside