Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjonis oli täna tähelepanu keskmes käesoleva aasta majandusprognoos ning riigi rahanduse olukord. Rahandusministeeriumi koostatud kevadise majandusprognoosi kohaselt kasvab Eesti SKP käeoleval aastal 2 protsenti ja tuleval aastal 2,8 protsenti.

“Majanduskasvu prognoosi on küll nii selleks kui järgmiseks aastaks allapoole korrigeerinud, kuid positiivsed arengud tööjõuturul ning palgakasv on suurendanud inimeste kindlustunnet tarbimiskulutuste tegemisel,” ütles rahanduskomisjoni esimees Remo Holsmer. “Aasta perspektiivis peaks tõusma ka investeeringute maht, mille tulemusel saavad ettevõtted ja inimesed rohkem tööd,” märkis ta.

“Riigi rahanduse olukorra seisult oleme küll hetkel nominaalses miinuses, kuid prognoosi kohaselt peaksime jõudma ülejääki aastaks 2018. Inimeste rahakotile on sel aastal positiivselt mõjunud üksikisiku tulumaksu ja töötuskindlustuse vähendamine. Need viidatud maksulangetused on eelarvelaekumistele küll negatiivselt mõjunud, kuid seda on tasakaalustanud Maksu- ja Tolliameti hea töö maksude kogumisel tervikuna,” lausus Holsmer. “Positiivne oli täna kuulda seda, et maksukoormuse tase jääb praeguse 33 protsendi juurde ning riigi võlakoormuse tase väheneb järgmistel aastatel,” selgitas Holsmer.

Rahanduskomisjoni esimehe sõnul seisab valitsusel nii riigieelarve strateegia kui ka järgmise aasta riigieelarve koostamisel ees tõstine töö. „Riigi tugiteenuste konsolideerimine, protsesside tõhusamaks muutmine ja riigi kulutuste üle vaatamine tervikuna on suur väljakutse eelarvepositsiooni parandamisel. Muud võimalust pole, sest raha kusagilt ise juurde ei teki. Loodan, et riigi- ja haldusreform annavad järgmistel aastatel tuntava kokkuhoiu riigieelarvesse,” märkis Holsmer.

Majandusprognoosi ja sellega seotud asjaolusid tutvustasid rahandusministeeriumi esindajad eesotsas rahandusminister Sven Sesteriga.

Lisainfo: Rahanduskomisjoni esimees Remo Holsmer, 503 3673

Riigikogu pressiteenistus

Gunnar Paal
[email protected]
6316351

Tagasiside