Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni tänasel kohtumisel Statistikaameti peadirektori Andres Oopkaupiga arutati bürokraatia vähendamise võimalusi ettevõtjate jaoks.

“Statistikaamet on nullbürokraatia projekti raames läbi töötamas ettepanekuid, millega vähendada ettevõtjate koormust riigile erinevate andmete esitamisel,” ütles rahanduskomisjoni esimees Remo Holsmer. “Näiteks on tehtud ettepanek  luua ühtne elektrooniline aruandluskeskkond, kuhu ettevõtjad saavad riigiasutustele esitada kõik vajalikud andmed ilma korduvalt erinevatesse keskkondadesse sisse logimata.”

“See nö “ühe akna” põhimõte on kindlasti õige suund, kuhu liikuda,” lisas Holsmer. „Kui kuskil registris või andmebaasis on riigil info ettevõtte kohta olemas, siis ei peaks seda mitu korda küsima,” ütles Holsmer.

“Teine asi, mida valitsusasutused peaks Statistikaametilt iga uue töö tellimisel endalt küsima – millist lisaväärtust üks või teine statistiline element riigile ja majanduskeskkonnale juurde annab?” sõnas Holsmer. Ta lisas, et kui see täiendav väärtus on ka ettevõtjatele üheselt arusaadav, siis täidetaks Statistikaameti ankeete oluliselt parema meelega.

Nullbürokraatia projekti raames on rahandusministeeriumi haldusala puudutavaid ettepanekuid tehtud kokku 137 ning neist omakorda 67 on seotud osaliselt või kaudselt Statistikaametiga. Statistikaamet kogub erinevat infot ca 40000 ettevõtjalt aastas ja kokku 10 500 erinevate näitajat või muutujat. Statistikaametis töötab 2015 aasta seisuga 415 töötajat ja asutuse eelarve on 8 miljonit eurot.

Lisainfo: Remo Holsmer, 503 3673

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal, 6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside