Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjon toetas tänasel istungil Eesti seisukohti Euroopa Liidu prospektimäärusele, millega nähakse ette lihtsustada väärtpaberite emisioonide korraldamiseks nõutavaid tingimusi.

“Prospektimäärus on kooskõlas kapitaliturgude liidu loomise põhimõtetega. Eelnõu lihtsustab väike- ja keskmise suurusega ettevõtjate kapitali kaasamist erinevatelt kapitaliturgudelt,” ütles rahanduskomisjoni esimees Remo Holsmer. “Eesmärk on hõlbustada kapitaliturgudel kapitali kaasamist ja tugevdada turupõhise rahastamise rolli Euroopas.”

„Eelnõu lihtsustab emisiooni prospekti koostamist ,mis on seadusega nõutud dokument äriühingu kohta. Sellega seonduvalt muudetakse ka prospekti koostamise rahaliste vahendite alampiire,” sõnas Holsmer. “Tulevikus ei pea prospekti koostama kuni 500 000 euro suuruse väärtpaberiemissiooni korral. Senine künnis oli 100 000 eurot. Kuni 10 miljoni suuruse emissiooni korral saaks iga liikmesriik prospektile ise nõuded kehtestada. Senine künnis oli 5 miljonit eurot.”

Holsmer märkis, et rahanduskomisjon toetas ka väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele lihtsustatud nõudmistega prospektirežiimi kehtestamist. „See muudatus peab nende ettevõtete jaoks olema proportsionaalne ja piisavalt hästi kohandatud, et seda ka reaalselt hakataks kasutama,” lausus Homser.

„Soovime, et tulevikus oleks väärtpaberiemissioonide korraldamisel bürokraatia viidud võimalikult madalale tasemele ja asjajamine toimuks võimalikult suures ulatuses elektrooniliselt.”

Prospektimääruse eelnõu näeb ette ka prospektide avaldamist Euroopa väärtpaberiturujärelevalve asutuse veebilehel. See võimaldab anda investoritele parema ülevaate kõikidest EL-is korraldatud väärtpaberiemissioonidest.

Lisainfo: Remo Holsmer, 5033673

Riigikogu pressiteenistus

Gunnar Paal, 6316351, 51902837

[email protected]

 

 

Tagasiside