Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni tänasel istungil käsitleti tuleva aasta riigieelarvele fraktsioonidelt ja rahanduskomisjonilt endalt laekunud muudatusettepanekuid kohalikeks investeeringuteks ja erinevate projektide rahastamiseks.

Eelarves suurendati regionaalseid investeeringuid, toetati erinevaid kolmanda sektori ja kodanikuühiskonna projekte ühekordsete kulutustena mahus 7,3 miljonit eurot. Katteallikaks on valitsuse reservi vähendamine samas ulatuses.

Rahanduskomisjoni esimehe Mihhail Stalnuhhini sõnul on kõik regioonid kaetud investeeringute ja tegevustoetustega, mida saavad ligi 500 MTÜ-d, sihtasutust ja kohalikku omavalitsust.

 „Riigikogu fraktsioonide ja saadikute täiendavate ettepanekute eesmärk on lahendada erinevate paikkondade ja organisatsioonide pakilised investeeringu või toetusvajadused,“ ütles  Stalnuhhin.

Tuleva aasta eelarve arvestab kolme protsendilise majanduskasvuga. Tuleva aasta riigieelarve tulude mahuks on 11,06 miljardit eurot. Tulud kasvavad võrreldes 2018. aastaga 6,1 protsenti ehk 639,5 miljoni euro võrra. Riigieelarve kulude ja investeeringute maht 2019. aastal on kokku 11,32 miljardit eurot.

2019.aasta riigieelarve seaduse eelnõu (700 SE) kolmas lugemine on kavandatud kolmapäeva,12.detsembri täiskogu istungile.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
gunnar.paal@riigikogu.ee
päringud: press@riigikogu.ee

 

Tagasiside