Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni liikmed kohtusid täna Eesti Panga nõukogu esimehe kandidaadi Urmas Varblasega.

 Keskne kõneaine oli rahanduspoliitika ja Eesti Panga roll selle kujundamisel. Varblane peab tähtsaks eurotsoonis olemist ja lähtub konservatiivsest rahapoliitikast. Ta pidas oluliseks rahvaga suhtlemise parandamist. Varblase arvates peab Eesti Pangal ja Rahandusministeeriumil olema kaks erinevat vaadet ja eelarvenõukogul suurem mandaat.

Rahanduskomisjoni esimees Annely Akkermann tõi esile, et Urmas Varblane on ka praegu Eesti Panga nõukogu liige ja tunneb seega nõukogu igapäevatööd ning on kursis Eesti Pangas toimuvaga.

„Järjepidevuse hoidmine senise ja tulevase Eesti Panga nõukogu vahel on olulise tähtsusega tegur tema nimetamiseks Eesti Panga nõukogu etteotsa,“ ütles Akkermann.

President Alar Karis märkis oma kaaskirjas, et Urmas Varblane on üks Eesti silmapaistvamaid kaasaegseid majandusteadlasi, kes on avaldanud sadu teaduspublikatsioone ja osaleb sageli avalikes majanduspoliitilistes aruteludes. Majandusprofessori ja Eesti Teaduste Akadeemia liikmena tugevdab Urmas Varblane Eesti Panga nõukogu teadmist majandusprotsessidest ja võimet kontrollida Eesti Panga juhatuse tööd.

President tegi Riigikogule ettepaneku nimetada Urmas Varblane Eesti Panga Nõukogu esimeheks alates 13. juunist 2023, seoses Eesti Panga Nõukogu esimehe Mart Laari ametivolituste lõppemisega 12. juunil. Eesti Panga nõukogu esimehe volitused kestavad viis aastat.

Rahanduskomisjon otsustas saata Riigikogu otsuse „Urmas Varblase Eesti Panga nõukogu esimehe ametisse nimetamine“ eelnõu (23 OE) täiskogu istungile 23. mail ettepanekuga viia läbi lõpphääletus.

Riigikogu pressiteenistus 
Gunnar Paal, 631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside