Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni tänasel istungil vaadati läbi tuleva aasta riigieelarve eelnõule esitatud muudatusettepanekuid.

Kohalikeks investeeringuteks ja toetusteks tehtud ettepanekuid otsustati arutada esmaspäeval toimuval rahanduskomisjoni istungil. Enne seda sooviti täpsustada toetuste saamise põhjendusi ja selle saajate ringi.

Rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk selgitas, et komisjon täpsustas täna riigieelarve eelnõus vahendite ümberjagamist valdkondade eelarves ja otsustas toetuste eraldamise üle valitsuse reservfondi arvelt.

„Rahanduskomisjon otsustas üksmeelselt eraldada 225 tuhat eurot koolipsühholoogide kutseaasta toetuseks, et aidata kaasa teravalt päevakorda kerkinud noorte terviseprobleemide lahendamisele,“ ütles Kokk.

Ta lisas, et rahanduskomisjon langetas juba eelmisel komisjoni istungil otsuse, mille kohaselt eraldatakse tuleva aasta riigieelarves valitsuse reservfondist 2,5 miljonit eurot haigushüvitise maksmiseks alates teisest haiguspäevast, mis on lisaks Haigekassa eelarvest ettenähtud 2,5 miljon eurole. Seega on kokku haigushüvitiste maksmiseks ette nähtud tuleva aasta eelarvest 5 miljonit eurot. Tegu on küll ajutise meetmega ajavahemikul 1. jaanuarist kuni 30. aprillini, kuid see on vajalik eraldis, et leevendada haigestunud inimeste majanduslikku olukorda,“ ütles Kokk.

„Samuti toetas komisjon tulumaksusoodustust, mille tulemusena võib järgmisest aastast  füüsilisest isikust eestvõtja oma toodetud põllumajandussaaduste võõrandamisest saadud tulust maksuperioodil täiendavalt maha arvestada kuni 5000 eurot,“ märkis Kokk. See otsus tehti tulumaksuseaduse muudatusena.

Rahanduskomisjoni aseesimehe Maris Lauri sõnul on väga tore, et Reformierakonna fraktsiooni tehtud ettepanek koolipsühholoogide kutseaasta toetamise kohta sai koalitsioonierakondade toetuse. „Loodaks väga, et kui esmaspäeval tulevad jutuks nn katuserahad, et siis nendele leitaks parem rakendus ja otstarve kui praegu on pakutud,“ ütles Lauri.

Valitsuse algatatud 2021. aasta riigieelarve seaduse eelnõu (254 SE) kolmas lugemine on kavandatud täiskogu istungile 9. detsembril.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]

 

 

Tagasiside