Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjon otsustas saata esimesele lugemisele tulumaksu seaduse muutmise eelnõu, millega kehtestatakse kaitsemeetmed ELi loetellu kantud maksualast koostööd mittetegevate jurisdiktsioonide suhtes, et agressiivne maksuplaneerimine ei oleks võimalik ELi loetellu kantud jurisdiktsioonide kaudu

Rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk ütles, et eelnõuga võrdsustatakse ka residendist füüsilise isiku ja muu lepinguriigi residendist füüsilise isiku maksuvaba tulu arvestus Eestis. „Ka kehtiv  seadus võimaldab muu lepinguriigi füüsilisest isikust residendil teha Eestis teenitud tulust neid mahaarvamisi, mida võimaldatakse residendist füüsilisele isikule. Erinevus Eesti residendi ja muu lepinguriigi residendi kohtlemises avaldub aga maksuvaba tulu arvestamises,“ ütles Kokk.

Rahanduskomisjoni liige Aivar Sõerd pidas tähtsaks võrdset kohtlemist mitmes aspektis.

“Maksuvaba tulu jooksva arvestuse korra laiendamine teise lepinguriigi residendile on tingitud eelkõige Eesti- Läti piiriala Läti residentide tõttu, kes käivad Eestis tööl. Tänasel rahanduskomisjoni istungi tuli küsida ka veidi laiemalt maksuvaba tulu arvestamise korra kohta ja et kas Rahandusministeeriumil on kavas seda korda kaasajastada. Asi on selles, et tulude kasvades satub üha rohkem inimesi oma tuludega tsooni, kus maksuvaba tulu määr sissetulekute kasvades hakkab järsult vähenema. Rahandusministeerium lubas järgmise aasta algul koostada uuendatud mõjuanalüüsi,” selgitas Sõerd.

„Eelnõuga tagatakse veel Frontexi ja EASO lähetustes osalevate teenistujate päevarahade, sõidu-, majutus- ja muude kulude hüvitiste maksustamise osas võrdne kohtlemine Euroopa Liidu institutsiooni või asutuse juures riiklikule eksperdile makstavate hüvitiste maksustamisel ja tsiviilmissioonidel osalemisel,“ ütles Sõerd.

Valitsuse algatatud tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (293 SE) esimene lugemine on kavas täiskogu istungil tuleva aasta 11. jaanuaril.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
gunnar.paal@riigikogu.ee

 

 

 

Tagasiside