Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjon toetas oma tänasel istungil kogumispensionidega seotud seaduste muutmist, et luua täiendavad võimalused pensioniga kindlustamiseks.

Rahanduskomisjoni esimees Erki Savisaar ütles, et eelnõuga luuakse III sambasse mugav viis, kuidas pensioniikka jõudes seda raha pensionina fondist välja võtta. „Tänane väljamaksesüsteem on ebamugav ja bürokraatlik. Tulevikus võtab peale fondipensioni tähtaja ja väljamaksete sageduse kokkuleppimist Pensionikeskus regulaarsete väljamaksete tegemise enda kanda,“ selgitas Savisaar.

Savisaar märkis, et tegemist on II samba fondipensionile analoogse pensioni maksmise skeemiga. „Arvesse võetakse kõik pensionifondid, mille osakuid pensionile läinud isikul on,“ ütles Savisaar.

Ta lisas, et eelnõuga tehakse muudatusi ka seoses II sambaga. Need on seotud II samba maksete tasumist olukorras, kus tööandjal on tekkinud maksuvõlad. Maksukorralduse seaduses eraldatakse II samba maksed üldisest kohustuste täitmise järjekorrast, mis tagab maksete kiirema jõudmise II sambasse, kui tööandjal on varasemast üleval muid maksuvõlgu. Ühtlasi muudetakse eelnõuga ajatamist puudutavaid sätteid ja II samba makset ajatada ei lubata.

Rahanduskomisjoni aseesimees Aivar Kokk märkis, et eelnõuga viiakse seadusesse ka muudatus, mis on seotud investeerimiskonto kaudu soetatud finantsvaralt teenitud tulu maksustamise erandiga, millesse on varasemalt jäänud lisamata viide II samba pensioni investeerimiskontole. „Teise samba puhul maksustatakse väljamakse, välja arvatud eluaegne või vähemalt keskmiselt elada jäänud aastatele jaotatud tähtajaline pension, mis on tulumaksuvabad. Seetõttu ei pea investeeringutelt teenitud tulu puhul samuti toimuma vahepeal selle maksustamist,“ selgitas Kokk. Ta lisas, et vastav muudatus tehakse tulumaksuseadusesse.

Rahanduskomisjon otsustas saata valitsuse algatatud kogumispensionide seaduse, maksukorralduse seaduse ja tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (468 SE) Riigikogu täiskogu istungile teiseks lugemiseks 24. novembril.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal, 631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: 
[email protected]

 

 

 

 

Tagasiside