Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni tänasel istungil arutati, kui palju panustab järgmise aasta riigieelarve majanduskasvu. Tuleva aasta riigieelarvet esitles rahandusminister Sven Sester.

“2017. aasta riigieelarve fookuseks on majanduskasvu toetamine. Riigi hoovad on ühtpidi luua atraktiivne ettevõtluskeskkond, aga teistpidi ka tehtavate investeeringute kaudu seda kasvu tagant tõugata,” ütles Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Remo Holsmer.

“Valitsussektor – keskvalitsus, hallatavad sihtasutused, äriühingud, omavalitsused jt – investeerivad järgmisel aastal kokku üle miljardi euro. See on märkimisväärne panus majanduskasvu toetamiseks nii otse kui kaudselt. Selle kaudu tehakse korda ja laiendatakse rida olulisi infrastruktuuri objekte aga ka haiglaid, koole ja teisi asutusi,” lisas Holsmer. Ta tõi esile Tallinn-Tartu maantee ehituse alates Koselt, samuti Tallinna oluliste liiklussõlmede – Haabersti ja Russalka ristmiku – ehituse rahastamise.

Rahanduskomisjoni esimehe sõnul on komisjonis tähelepanu keskmes otsused, mis peavad tagama vajaliku majanduskasvu, et kindlustada eelkõige sotsiaalseteks vajadusteks ettenähtud kulutuste katmine.

Valitsuse on tuleva aasta eelarves seadnud prioriteetideks julgeoleku tugevdamise, majanduskasvule kaasaaitamise ja tööjõumaksude langetamise, madalapalgaliste ning lastega perede toimetuleku parandamise ja laste sündi toetava keskkonna edasiarendamise. Eesmärk on veel uuendusmeelne ja paremini juhitud riik, mis hõlmab sellel aastal varasemaks nihkunud Euroopa Liidu eesistumise eduka läbiviimise.

Rahanduskomisjon alustas oma tänasel istungil 2017. aasta riigieelarve menetlemist, mille maht on 9,57 miljardit eurot. Riigieelarve kulud kasvavad käesoleva aastaga võrreldes 650 miljonit eurot ehk 7,3%.

Rahanduskomisjon on kavandanud eelarve üksikasjaliku arutamise kõigi valdkondade ministritega eesseisva kuu jooksul. Tuleva aasta riigieelarve eelnõu esimene lugemine on kavas läbi viia 26. oktoobri Riigikogu täiskogu istungil.

Lisainfo: Remo Holsmer, 5033673

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

 

 

 

 

 

Tagasiside