Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni liikmete ja Eestis visiidil viibiva Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) delegatsiooni kohtumisel keskenduti Eesti majanduse ja rahanduse hetkeolukorrale ning väljavaatele.

Rahanduskomisjoni esimehe Aivar Koka sõnul on valitsus eelarvestrateegia koostamisel võtnud suuna puudujäägi järk-järgulisele vähendamisele. „Eesmärk on viia eelarve struktuursesse tasakaalu aastaks 2021,“ ütles Kokk. Ta selgitas IMF delegatsioonile ka valitsuse kavandatavaid aktsiiside langetamise ja pensioni II samba reformiga seotud asjaolusid.

Rahanduskomisjoni aseesimehe Maris Lauri hinnangul on tähtis, et IMF delegatsioon teeb oma vahevisiidi pärast uue valituse ametisse astumist, et saada selgus, missugused fiskaalpoliitilised sammud on kavas astuda. „Seoses eelarve defitsiidiga on vaja kärpida kulusid nii käesoleval aastal kui ka järgmistel aastatel. Väga palju küsimusi tekitab lühinägelik ja analüüsidel mittepõhinev kavatsus muuta pensioni II sammas vabatahtlikuks,“ ütles Lauri.

Alates 21.maist kuni 27. maini on Eestis vahevisiidil Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) delegatsioon, kes arutab riigi ja erasektori esindajatega Eesti majanduspoliitilist olukorda. Vaatluse all oli finantssektori olukord ning finantsstabiilsust ohustavad riskid, makrofinantsjärelvalve meetmete rakendamine, samuti rahapesu tõkestamisega seotud arengud.

IMF delegatsioon tuleb oma põhimissioonile Eestis käesoleva aasta teises pooles, et siis põhjalikumalt arutada riigi- ja erasektori esindajatega Eesti majanduse olukorda ning kavandatavaid majanduspoliitilisi samme. Valuutafond arutab kord aastas kõikide liikmesriikidega olulisi majanduspoliitilisi teemasid. Konsultatsiooni järel valmib raport IMFi ekspertide hinnangutega Eesti majanduspoliitika kohta.

Nädalase visiidi ajal kohtusid valuutafondi esindajad valitsuse ja Riigikogu liikmetega ning Eesti Panga, ministeeriumite ja finantsinspektsiooni juhtide ja analüütikutega. Samuti toimusid kohtumised kommertspankades ja eraettevõtetes ning veel mitme ametiasutuse esindajatega.

IMFi neljaliikmelise delegatsiooni juht on Cheikh Anta Gueye.

Kohtumisel osalesid rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk, aseesimees Maris Lauri ja liikmed Dmitri Dmitrijev, Jürgen Ligi, Andres Sutt ja Aivar Sõerd.

Fotod:

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside