Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni liikmete ja Eestis visiidil viibiva Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) delegatsiooni kohtumisel keskenduti Eesti majanduse ja rahanduse hetkeolukorrale ning väljavaatele.

Rahanduskomisjoni aseesimees Remo Holsmer andis ülevaate Eesti majanduse olukorrast, eelarvepoliitikas astutud sammudest ning finantssektori olukorrast.

„IMF hindas Eesti majanduse olukorda positiivsena ning meil on ühine arusaam struktuursete reformide tegemise vajadusest tulevikus. Etteaimatav maksukeskkond on oluline väärtus, mida  on kerge rikkuda, kuid raske taastada, “ütles Holsmer “Ettevõtete lähiaastate väljakutseks on ekspordivõimekuse kasvatamine ja tootlikkuse suurendamine kiire palgakasvu tingimustes.”

Eestis visiidil viibiv Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) delegatsioon arutab oma iga-aastase Eesti põhimissiooni raames riigi- ja erasektori esindajatega Eesti majanduse olukorda ning kavandatavaid majanduspoliitilisi samme. Valuutafond arutab kord aastas kõikide liikmesriikidega olulisi majanduspoliitilisi teemasid. Konsultatsiooni järel valmib raport IMFi ekspertide hinnangutega Eesti majanduspoliitika kohta.

Kahenädalase visiidi ajal kohtuvad valuutafondi esindajad valitsuse ja Riigikogu liikmetega ning Eesti Panga, ministeeriumite ja finantsinspektsiooni juhtide ja analüütikutega. Samuti toimuvad kohtumised kommertspankades ja eraettevõtetes ning veel mitme ametiasutuse esindajatega.

Kokkuvõtte visiidist teeb IMFi neljaliikmelise delegatsiooni juht Cheikh Anta Gueye esmaspäeval, 19. märtsil Eesti Panga muuseumis toimuval pressikonverentsil.

Kohtumisel osalesid rahanduskomisjoni liikmed Remo Holsmer, Martin Helme, Dmitri Dmitrijev, Jürgen Ligi ja Aivar Sõerd.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside