Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni liikmete ja Eestis visiidil viibiva Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) delegatsiooni kohtumisel keskenduti valitsuse eelarvepoliitikale, tuleva aasta riigieelarvele, kavandatavatele investeeringutele ja pensionireformile.

Rahanduskomisjoni aseesimehe Maris Lauri sõnul tundis IMF-i delegatsioon huvi tuleva aasta riigieelarve ülesehituse vastu, mis on struktuurses puudujäägis 0,7 protsendiga SKP-st ja missugune on suund selle vähendamiseks, samuti missugune on investeerimispoliitika ja missugune on prognoos seoses kavandatava pensionireformiga.

„Kohtumisel tõdesime, et just pensionireformiga seoses tuleks vaadata tulevikku ja teha enne otsuste langetamist põhjalik analüüs mõjude kohta,“ ütles Lauri. Ta lisas, et kohtumisel tunti huvi veel riigieelarve kulutõhususe ja maksupoliitika vastu.

Kohtumisel osalesid rahanduskomisjoni aseesimees Maris Lauri ja liikmed Andres Sutt ning Aivar Sõerd.

Alates 22. oktoobrist kuni 4. novembrini  on Eestis artikkel IV konsultatsiooni raames visiidil Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) delegatsioon, kes arutab riigi ja erasektori esindajatega Eesti majanduspoliitilist olukorda. IMF-i iga-aastase Eesti põhimissiooni käigus tehtud konsultatsioonide järel valmib ka IMF-i raport majanduspoliitiliste hinnangutega Eesti kohta. IMF-i delegatsioon tegi vahevisiidi Eestisse ka käesoleva aasta maikuus.

Seekordse visiidi kokkuvõtte esitab IMF-i delegatsiooni juht  Cheikh Anta Gueye esmaspäeval, 4. novembril  Eesti Pangas toimuval pressikonverentsil.

Fotod:

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside