Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjon arutas oma tänasel istungil presidendi välja kuulutamata jäetud magustatud jookide maksustamise seadust.

Rahanduskomisjoni esimehe Mihhail Stalnuhhini sõnul peeti otsuse langetamisel ühelt poolt silmas põhiseaduskomisjoni poolt möödunud nädalal kujundatud otsust, mille järgi  seadus ei ole vastuolus põhiseadusega. Seda veendumust jagas ka rahanduskomisjoni enamus. Ometi mööndi, et seadus tuleks muutmiseks uuesti avada. Kasvõi juba seetõttu, et  muutmata kujul vastuvõtmise puhul ei jääks regulatsiooni vastuvõtmise ning jõustumise vahele piisavalt aega. Ühtlasi annab see võimaluse kõrvaldada võimalikud rakenduslikud probleemid, millele Vabariigi President samuti oma otsuses osundas. Komisjoni istungil osalenud rahandusminister selgitas, et kõnealuse maksuga järgmise aasta riigieelarve ei  arvesta.

„Tulenevalt sellest otsustas rahanduskomisjon mitte toetada seaduse muutmata kujul vastuvõtmist,“ ütles Stalnuhhin. Ta lisas, et magustatud joogi maksu alates 2018. aasta 1. jaanuaris ei tule. Edasiste arengute osas saabub selgus ilmselt kevadel, eelarvestrateegia kokkupanemise käigus.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside