Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Rahanduskomisjoni esimehe Aivar Koka sõnul on SmartCapil Eesti riigi partnerina täita oluline roll riskikapitali investeeringutes, et panustada innovaatilistesse, ambitsioonikatesse ja teadusmahukatesse Eesti ettevõtetesse. See toetab oluliselt Eesti majanduskasvu ja arendab kapitaliturgu.

„Koroonakriisiga seotud keerulises majanduslikus olukorras on vaja tagada Eesti riigi tehtud investeeringute toel nende ettevõtete tegevus ja arenemine,“ ütles Kokk. Ta lisas, et SmartCap ülesandeks on  tähelepanelikult jälgida majanduses toimivaid tendentse ja vajadusel teha uusi põhjendatud investeeringuid ning olla valmis vajadusel investeerima uutesse sektoritesse, sh rohemajanduse fondidesse. 

Riigi tugi riskikapitalituru ökosüsteemi arendamisel on aidanud turul üheksa aastaga kasvada  üle 9 korra – 840 miljoni euroni.

Rahanduskomisjoni liige Andres Sutt rõhutas, et SmartCapil oli oluline roll nurgakiviinvestorina Eesti riskikapitalituru arendamisel.

„Nüüd on vaja teha järgmine arenguhüpe rohepöörde teostamiseks. SmartCapil ja riskikapitalil on ka siin oluline roll. Riik ankurinvestorina on jätkuvalt vajalik nii kohaliku kui rahvusvahelise kapitali kaasamiseks. SmartCapi professionaalse juhtimismudeli hoidmine on võtme-eeldus arenguhüppe tegemiseks ja erainvestorite kaasamiseks“ ütles Sutt.

SmartCapi ülesanne on tagada paremad seemne- ja kasvurahastuse võimalused, peamiselt läbi erasektori riskikapitalifondide kaudu, arendada Eesti riskikapitaliturgu ja tagada kapitali kättesaadavus kõikides majandustsüklites.

SmartCap on seadnud oma visioonis muuta Eesti kapitaliturg toimivaks riskikapitali investeeringute pakkumise kaudu, mis omakorda võimaldaks ambitsioonikatel ja innovaatilistel Eesti ettevõtetel rahvusvaheliselt kasvada.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]

 

Tagasiside