Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni tänasel istungil käsitleti tuleva aasta riigieelarvele fraktsioonidelt ja rahanduskomisjonilt endalt laekunud muudatusettepanekuid haridus ja teaduskuludeks, kohalikeks investeeringuteks ja erinevate projektide rahastamiseks.

“Valitsuse poolt saadetud eelarvemuudatus suunab 5,6 miljonit eurot valitsuse toetusfondi hariduskuludeks ning see on üks osa haridusministeeriumi sisestest ümberkorraldustest, mille tulemusel tõuseks õpetajate palk järgmisel aastal ca 6% võrra,” ütles rahanduskomisjoni esimees Remo Holsmer. “Teaduse täiendav rahastamine on olnud debatiks ka Riigikogus ning järgmise aasta eelarvesse suunatakse teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooniprogrammi rahastamiseks täiendavalt 4,4 miljonit eurot”.

„Riigikogu poolt regionaalseteks investeeringuteks vahendite eraldamisel järgime otsuste tegemisel läbipaistvust ja põhjendatust. Riigikogu fraktsioonide ja saadikute täiendavate ettepanekute eesmärk on lahendada erinevate paikkondade pakilised investeeringu või toetusvajadused,“ lisas Holsmer “Riigikogu fraktsioonide suuremate ühiste positsioonidena tooksin välja Naiste Varjupaikade, Päästeliidu, Külaliikumise Kodukant, Olümpiakomitee, Rahvusringhäälingu toetamise.”

Kõik muudatusettepanekud on leitavad täna pärast kella 17 Riigikogu veebis.

Rahanduskomisjon vaatab tehtud ettepanekud läbi ja langetab otsused nende toetamise või mitte toetamise esmaspäeval, 7. detsembril toimuval komisjoni istungil.

Tuleva, 2016. aasta riigieelarve seaduse eelnõu (103 SE) kolmas lugemine ja lõpphääletus on kavandatud kolmapäeva, 9. detsembri täiskogu istungile.

Lisainfo: Remo Holsmer, 503 3673

Riigikogu pressiteenistus

Gunnar Paal, 6316351, 51902837

[email protected]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagasiside