Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni ja Soome Eduskunta rahanduskomisjoni tänasel kohtumisel Helsingis keskenduti maksusüsteemidele.

Eduskunta rahanduskomisjoni liikmed eesotsas esimehe Markus Lohiga tutvustasid Soome maksusüsteemi ja lahendamist vajavaid küsimusi.

Rahanduskomisjoni esimehe Annely Akkermanni sõnul on nii Eestil kui ka Soomel sarnaseid probleeme, mis vajavad kiiret ja sisulist lahendamist. „Vahetasime kogemusi mõlema riigi maksusüsteemide kohta. Lähtusime sellest, et vähendamist vajab eelarvedefitsiit ja peatada tuleb võlakoormuse kasv,“ ütles Akkermann. Ta lisas, et kohtumisel selgitasime Soome kolleegidele meie maksubaasi kujunemist ja tutvusime põhjanaabrite mootorsõidukimaksu süsteemiga. Soomes kehtib vastav maks juba aastast 1958. „Soome soovib koguda selle maksuga 0.5 protsenti SKP-st ja neil seisab ees selle maksu kogumise põhimõtete ülevaatamine,“ selgitas Akkermann.

Rahanduskomisjoni liige Toomas Uibo rõhutas Soomega maksusüsteemidega seotud koostöö vajadust „Meil on üksteiselt palju õppida, et maksusüsteem oleks pikas vaates jätkusuutlik ja võimalikult õiglane ning haaraks ka elektrisõidukeid, sest fossiilkütustel baseeruvate sõidukite arv hakkab ka meil tulevikus jõudsalt vähenema,“ ütles Uibo.

Rahanduskomisjoni visiidil osalevad lisaks Annely Akkermannile ja Toomas Uibole veel Kersti Sarapuu ja Yoko Alender.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside