Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni tänasel istungil tutvustasid huvirühmade esindajad oma seisukohti ja ettepanekuid valitsuse algatatud magustatud joogi maksu seaduse eelnõu (457 SE) kohta.

„Asjaliku arutelu käigus kuulasime ära poolt ja vastuargumendid, et eelnõu menetluse käigus võimaluse korral leida lahendused tõstatatud probleemidele,“ ütles rahanduskomisjoni esimees Mihhail Stalnuhhin. Ta lisas, et kõne all oli nii mõju tervisele, kaubandusele kui ka toiduainetetööstusele.

Komisjoni istungil osalesid  Eesti Toiduainetetööstuse Liidu, Eesti Kaupmeeste Liidu, Eesti Karastusjookide Tootjate Liidu, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja, AS-i Tallink Grupp esindajad. Omapoolseid selgitusi andsid Rahandusministeeriumi, Sotsiaalministeeriumi ja Maaeluministeeriumi esindajad.

Kohtumise järel vaadati läbi eelnõule esitatud muudatusettepanekuid, millest osa on ajendatud huvirühmade ettepanekutest.

Magustatud joogi maks on tervisekäitumist mõjutav maks, mille peamine eesmärk on suunata tootjaid vähendama magustatud jookides suhkru ja magusaine kogust ning suunata tarbijaid neid vähem tarbima. Samuti on maksul fiskaalne eesmärk.

Rahanduskomisjon otsustas saata magustatud joogi maksu seaduse eelnõu (457 SE) Riigikogu täiskogu istungile 14. juunil ja teha ettepanek teine lugemine lõpetada.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside