Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjon arutas täna huvigruppidega Eesti väärtpaberite keskregistri seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu kohta laekunud ettepanekuid.

Komisjoni esimehe Mihhail Stalnuhhini sõnul oli kohtumine asjalik ja vajalik. „Komisjonis leidsid positiivset suhtumist mitme huvigrupi ettepanekud, mis muudatusettepanekutes formuleeritakse ja leiavad oma koha seaduses,“ ütles Stalnuhhin.

Eelnõu (428 SE), mille on sisuks on väärtpabereid hoidvate keskdepositooriumite vahelise konkurentsi suurendamine, on Riigikogus läbinud esimese lugemise.

Komisjon arutas samal istungil ka kogumispensionide seaduse eelnõu (427SE) muudatusettepanekuid ja laekunud kirju. Eelnõu eesmärgiks on muuta kogumispensionide nii II kui III samba väljamaksete tegemist puudutavat regulatsiooni.

Tänasel istungil osalesid AS Eesti Väärtpaberikeskuse, MTÜ Finance Estonia, Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koja esindajad.

Teema käsitlemine jätkub 29. mail toimuval rahanduskomisjoni istungil. Täna otsustas komisjon konsensuslikult saata mõlemad eelnõud teisele lugemisele 31. mail.

Stalnuhhin selgitas, et rahanduskomisjon kaasab asjaomaste organisatsioonide esindajaid, et selgitada välja neid huvitavad aspektid, mis on vajalikud eelnõude menetlemisel ja muudatusettepanekute tegemisel.

Komisjoni esimees tõi välja, et seoses ühispöördumisega vedelkütuste aktsiisi tõusust käisid sel nädalal oma ettepanekuid komisjonile tutvustamas veel Eesti Logistika ja Ekspedeerimise Assotsiatsiooni (ELEA), DPD Eesti, Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni (ERAA), Autoettevõtete Liidu (AEL) ning Eesti Õliühingu esindajad.

Istungi fotod.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside