Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Panga Nõukogu koosseisu kujundamisel on põhimõte, et iga Riigikogu fraktsioon esitab ühe oma liikme ja nõukogu esimees neli valdkonna asjatundjat.

Rahanduskomisjoni algatatud eelnõu lähtub asjaolust, et Riigikogu eelmise koosseisu nimetatud Riigikogu liikmetest Eesti Panga Nõukogu liikmete volitused on käesolevaks ajaks lõppenud.

Riigikogu fraktsioonid tegid ettepaneku nimetada Eesti Panga Nõukogu liikmeteks järgmised Riigikogu liikmed: Anti Allas (Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon), Jaanus Karilaid (Eesti Keskerakonna fraktsioon), Aivar Kokk (Isamaa fraktsioon), Andres Sutt (Eesti Reformierakonna fraktsioon), Jaak Valge (Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon) ja Igor Taro (Eesti 200 fraktsioon).

Eesti Panga Nõukogu valdkonna asjatundjatest liikmete volitused algavad nende nimetamise otsuse jõustumisel ja lõpevad nõukogu esimehe volituste lõppemisel. Mart Laari volitused Eesti Panga Nõukogu esimehena lõpevad 2023. aasta 12. juunil.

Eesti Panga Nõukogu on Eesti Panga järelevalveorgan, mis teostab järelevalvet Eesti Panga tegevuse üle. Nõukogu koosneb esimehest, Riigikogu fraktsioonide esindajatest ja valdkonna asjatundjatest.

Riigikogu rahanduskomisjon algatas ka eelnõu Aivar Sõerdi ja Martin Helme nimetamiseks Tagatisfondi nõukogu liikmeteks.

Tagatisfondi nõukogu on Tagatisfondi kõrgeim juhtorgan, mille üheksast liikmest kaks nimetab tulenevalt seadusest rahanduskomisjoni ettepanekul Riigikogu. Tagatisfondi ülesandeks on tagada seaduses sätestatud tingimustel ja ulatuses krediidiasutuste ja investeerimisasutuste klientide ning kohustusliku pensionifondi osakuomanike ja pensionilepingute kindlustusvõtjate vahendite kaitse ning koguda vahendeid kriisilahendusmeetmete rahastamiseks, et suurendada seeläbi finantssektori usaldusväärsust ja stabiilsust. Riigikogu nimetatud nõukogu liikmete volitused kestavad kuni nende Riigikogu liikme volituste peatumise või lõppemiseni. 

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal, 631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagasiside