Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Rahanduskomisjoni tänasel istungil arutati kohalike omavalitsuste esindajatega tuleva aasta riigieelarvega seotud küsimusi nende tegevuse rahastamise seisukohalt. 

Kohalike omavalitsuste poolt rahanduskomisjonile ja Riigikogu fraktsioonidele edastatud ettepanekud viitasid nende eelarvete tugevdamise ja enesekorraldusõiguse suurendamise vajadusele, et tagada paremad võimalused avalike teenuste osutamiseks. 

Rahanduskomisjoni esimees Sven Sester märkis, et 2014. aasta riigieelarves ületavad esmakordselt kohalikele omavalitsustele eraldatavad rahalised vahendid kriisieelse taseme. „Tulubaasi suurendamine, tasandusfondi eraldised, kohalike teede hooldusvahendid ja haridustoetused on teemad, mille üle kohalikud omavalitsused eelkõige muret tunnevad. Kohaliku omavalitsuse ja riigi kohustused peavad olema selgelt piiritletud ning omavalitsustele delegeeritud riiklikud kohustused peavad oleme riigi poolt rahastatud,“ ütles Sester. 

„Samas tuleb tõdeda, et eelarves on tõusnud üldsumma, mida saavad kohalikud omavalitsused võrreldes varasema perioodiga,“ ütles Sester. 

Rahanduskomisjoni esimees pidas tänast kohtumist oluliseks, et saada täiendavat teavet kohalike omavalitsuste rahalise olukorra kohta ning valitsuskomisjoni ja omavalitsusliitude koostöökogu delegatsiooni läbirääkimisel üles jäänud eriarvamuste kohta. 

Komisjoni istungil osalesid Eesti Linnade Liidu ja Eesti Maaomavalitsuste Liidu esindused eesotsas tegevdirektorite Jüri Võigemasti ja Ott Kasuriga

Tuleva aasta riigieelarve eelnõu on esimesel lugemisel täiskogu homsel istungil. 

Riigikogu pressiteenistus

Tagasiside