Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni tänasel erakorralisel istungil käsitleti kroonilt eurole üleminekuga seotud küsimusi. Selgitusi andsid rahandusministeeriumi esindajad eesotsas minister Jürgen Ligiga

Rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas toonitas, et nüüd, mil eurole üleminek on lõplikult otsustatud, on oluline, et üleminek toimuks ladusalt ja arusaadavalt. „Peame peensusteni selgeks tegema missugused probleemid võivad tekkida inimestel nii raha vahetamisel kui ka üleminekuperioodil krooni ja euro paralleelkehtimise ajal. Eriti oluline on selgitustöö hindade ümberarvestamise protsessi küsimuses,“ ütles Rõivas.
 
Rahandusministeeriumi kantsler Tea Varrak kinnitas, et teavitustegevuses suunatakse fookus rahavahetuse praktiliste küsimuste selgitamisele. Nii rahavahetuse kui ka muude tegevuste asjus tehakse koostööd erinevate mittetulundusühingute, erialaliitude ja ettevõtlusorganisatsioonidega. 
 
Varraku sõnul kestab põhjalik euro teavituskampaania augustikuust kuni detsembri kuuni. Kampaania on plaanis viia nii otse kui ka meedia vahendusel iga Eestimaa inimeseni. Plaanis on sügisel kolm teabematerjalide otsepostitust. Jagatakse ka eurokalkulaatoreid. Kavas on veel euroraha näitused Narvas, Tallinnas ja Tartus, samuti toimuvad euroteemalised infoseminarid. Tallinnas peetakse aga kõrgetasemeline rahvusvaheline eurokonverents.
 
Rõivas rõhutas, et oluline on hindade eurodesse ümberarvestamise protsessi selgitamine. Selle käigus tuleb välistada varjatud hinnatõus. Rahanduskomisjoni esimees pidas oluliseks Kaubandus-tööstuskoja algatatud Ausa hinnastamise kokkulepet, mis peaks leppega liitunud kaupmeestele andma võimaluse edastada tarbijatele selge signaal, et seoses euro tulekuga ei tõsteta hindu ilma majandusliku põhjenduseta.
 
Rahanduskomisjoni esimees märkis asjaliku arutelu kokkuvõtteks, et komisjon käsitleb teemat ka edaspidi pöörates erilist tähelepanu esile kerkinud kitsaskohtadele kindlustamaks eurole sujuv üleminek. Järgmine erakorraline istung on komisjonil kavas 2. augustil.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
 
Tagasiside