Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjon arutas oma tänasel istungil 2010. aasta riigieelarve seaduse eelnõule (587 SE) esitatud muudatusettepanekuid. Komisjon täna ettepanekuid ei hääletanud ja teeb seda oma neljapäevasel istungil. Kokku laekus 2010. aasta riigieelarve seaduse eelnõule 53 muudatusettepanekut, neist 12 esitas rahanduskomisjon ning 41 Riigikogu fraktsioonid ja üksikliikmed.

Komisjoni istungil osales rahandusminister Jürgen Ligi, kelle sõnul on eelarve pingeline ja kes kutsus üles mitte esitama muudatusettepanekuid, mis halvendavad eelarve tasakaalu.
Rahanduskomisjoni poolt esitatud ettepanekud piirduvad eelarveliste vahendite ümberjaotamisega ministeeriumide piires ja tulenevad erinevatest strukturaalsetest muudatustest.
 
Opositsioonierakondade fraktsioonide ja Riigikogu liikmete esitatud muudatused suurendavad riigieelarve mahtu rahanduskomisjoni esimehe Taavi Rõivase hinnangul orienteeruvalt 2-3 miljardit krooni võrra ja kasvatavad eelarve defitsiiti hinnanguliselt 0,3% võrra.
 
Sotsiaaldemokraadid näevad oma ettepanekute katteallikana tulumaksu tõusu kuni 24%ni, Erakond Eestimaa Rohelised fraktsioon soovib maksustada kilekotte (2 kr tükk) ja tõsta elektriaktsiisi 10 sendi võrra kilovatilt, Eesti Keskerakonna ja Eestimaa Rahvaliidu fraktsioon näevad oma ettepanekute katteallikaina eelkõige kaitsekulusid. Lisaks soovib Keskerakonna fraktsioon kanda riigieelarvesse Eesti Energia dividende planeeritust 701 miljoni krooni võrra suuremas mahus, mis Rõivase hinnangul ületab jooksva aasta kasumit ja suurendab seetõttu märgatavalt eelarve defitsiiti.
 
2010. aasta riigieelarve seaduse eelnõu teine lugemine on kavandatud Riigikogu täiskogu päevakorda 18. novembril.
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside