Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pronkssõduri teema tõstatus täna üles ka Indoneesias Bali saarel peetaval Parlamentidevahelise Liidu (IPU) 116. assambleel. Venemaa Föderatsiooninõukogu liige Vassili Lihhatšov süüdistas assamblee ülddebatis Eestit revanšismis ja Teises maailmasõjas võidelnud sõdurite mälestuse rüvetamises.

Eesti delegatsiooni juht Raivo Järvi vastas, et Eestis on ühtviisi hukka mõistetud kõik totalitaarsed režiimid – nii fašistlik Saksamaa kui Nõukogude Liit. “Sõduri monument kui hauatähis on juba püstitatud sõjaväe kalmistule ja kesklinnas olnud sõdurite põrmud maetakse monumendi jalamile koos kõigi auavaldustega,” selgitas ta. Järvi lisas, et Eesti kavatseb jätkuvalt suhtuda Venemaa esindajatesse rahvusvahelistele normidele vastava lugupidamisega.

IPU assambleel on lisaks arutusel teemad, mis käsitlevad usuliste kogukondade ja veendumuste vahelise rahumeelse kooseksisteerimise ning austuse tagamist globaliseerunud maailmas, töökohtade loomist ning tööhõive kindlust üleilmastumise ajastul. Samuti mitmekesisuse ja võrdsete õiguste edendamist universaalsete demokraatlike aluste ja valimisstandardite kaudu. Lisaks Järvile osalevad reedeni kestval assambleel Riigikogu väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa ning Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul.

1889. aastal asutatud Parlamentidevahelise Liidu iga-aastasel assambleel osaleb üle 600 parlamendiliikme rohkem kui sajast erinevast riigist.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside